четвер, 21 січня 2021 р.

«Славетна мить, що об’єднала Україну»

 

Книжкова виставка «Славетна мить, що обєднала Україну» до  Дня соборності України

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Саме цього дня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій - в єдину соборну Українську державу.

Доленосний Акт Злуки УНР та ЗУНР втілив віковічне прагнення українського народу до власної державності, єдності українських земель, відчуття великої єдиної родини. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації.

З нагоди Дня Соборності на юнацькому абонементі Центральної бібліотеки організовано книжкову виставку «Славетна мить, що об’єднала Україну», на якій представлена література,  що висвітлює  етапи становлення і розвитку національного державотворення, тернистий шлях України до Соборності, зокрема, видання про події національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 років. 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар