вівторок, 15 вересня 2020 р.

Інформаційний калейдоскоп "Агата Крісті- королева детективу"- до 130-ї річниці від Дня народження.

Сьогодні, 15 вересня 2020 року, легендарній авторці детективів Агаті Крісті виповнилося б 130! Літературна спадщина Крісті чимала - вважається, що вона продала більше книг, ніж будь-який інший письменник, за винятком Шекспіра; її твори були перекладені на 103 мови, що робить її автором, котрий найбільше перекладається на сьогоднішній день; вона є єдиним письменником детективного жанру, котрий досяг міжнародної популярності як драматург. Крім того, її твори не втрачають популярності з часом - безперервна трансляція серіалів про Пуаро та міс Марпл доводять, що блискуче описана таємниця вбивства ніколи не старіє. Найперший роман письменниці – «Таємнича пригода в Стайлз». Він був написаний в 1920 році, але видавництва не поспішали його запускати в друк і продаж. Агаті Крісті довелося докласти чимало зусиль, щоб заявити про себе і довести свій літературний дар. Коли їй це вдалося, видавництво погодилося надрукувати 2000 примірників книг з гонораром в 25 фунтів. І це стало початком її літературного розвитку.
За словами письменниці, сюжети для романів і детективів вона придумувала при зустрічі з друзями і під час своїх подорожей. І перед початком роботи над кожним твором у неї завжди був у блокноті сформований сюжет, від А до Я.
Популярність прийшла до Агати Крісті в 1926 році, коли її почали активно описувати в деяких популярних журналах. Особливість її творчості полягала в пам’ятних персонажах. Наприклад, всіма улюблений Еркюль Пуаро зустрічається в більшості детективів. Це ж стосується і милої літньої пані Міс Марпл, яка супроводжує читача в багатьох творах автора.
Популярність і привабливість книг письменниці прийшла в результаті таланту «закрутити» сюжет, створити загадку, дуже атмосферно і точно описати локації. При читанні зверніть увагу, що кожен світ, місто або той же Східний експрес буквально занурюють нас в розвиток подій того часу.
Якщо ви любите, коли сюжет напружений, немов струна, до самого останнього слова, то детективи Агати Крісті – це знахідка для вас.
Така непересічна особистість мала багато секретів. І ось деякі із них:
1. У віці 26 років зналася на отрутах. Після Першої світової, Агата Крісті працювала помічницею медсестри, і отримала доступ до великої кількості токсинів. “З того часу, як мене почала оточувати отрута, природно, що я обрала для вбивства героїв отруєння”, – пояснювала використання стихніна та броміда у своєму першому романі “Загадковий випадок у Стайлзі“.
2. Крісті найкраще думалось під час поїдання яблук та пиття чаю – у ванні. На жаль, сучасні ванни їй здавались “занадто слизькими, без дерев’яних підставок для паперу та олівців”, тож згодом вона відмовилась від своєї звички.
3. Вона була однією із перших людей із Великої Британії, які спробували серфінг. Крісті вирушила у подорож на Гаваї зі своїм першим чоловіком Арчі Крісті. Ставши серфінгістом вона казала: “Я зрозуміла, як бути експертом, або експертом із європейської точки зору – момент абсолютного тріумфу настає тоді, коли я утримуючи баланс на дошці досягала самого берега”.
4. Під час Другої світової війни служба безпеки MI5 слідкувала за Крісті. Чи була вона винною? Британські спецслужби були зацікавлені ув’язненням героя на ім’я Мейджор Блетчі із роману “Н чи М?” 1941 року, який був посвячений у таємниці у воєнний час. Спецслужби гадали, що Крісті не вигадала цього героя, а він був реальною людиною. Адже вона мала друга на прізвисько Блетчі Парк. Крісті ж переконувала, що це чистий збіг.
5. Вона так не любила мармеладний пудинг, що використала його, як знаряддя для вбивства у романі “Кишеня, повна жита”, 1953 року. Точніше кажучи, знаряддям була отрута, а мармелад лише методом доставки.
6. На піку популярності Крісті називала себе “ковбасною машиною”. Вона випускала дві книжки на рік, і такий виснажливий ритм породив цю фразу: “Я ковбасна машина, ідеальна ковбасна машина”.
7. Вона виросла, вважаючи, що її матір душевнохвора. Крісті завжди стверджувала, що її дитинство було не надто веселим. І можливо ясновидіння мами Клари мало на це вплив.
8. Ніхто не може заперечити, чи підтвердити, чи викрадали інопланетяни Крісті у 1926 році. Це теорія не настільки неймовірна, як може здатися. 3 грудня 1926 року письменниця поцілувала свою доньку перед сном, сіла в машину, і зникла на одинадцять днів. Більш як 15 тисяч волонтерів прочісували територію, але так і не змогли її знайти. Коли з’явились звинувачення проти її чоловіка, Крісті знайшли в готелі в місті Харрогейт. Вона ніколи не пояснювала своє зникнення.
9. У момент популярності, як детективного автора, вона ще й була популярною письменницею романів про кохання. Крісті написала шість романів про кохання під ім’ям Мері Вестмакотт, зокрема і “Незавершений портрет”, напівбіографічну історію про письменницю, яка намагалась скоїти самогубство після того, як її шлюб розпався.
10. Крісті продала більше книжок, ніж людей в Китаї та США. Її книги були видані тиражем понад 2 мільярди екземплярів і перекладені на 103 мови світу. Агата Крісті стала одним із символів Великобританії, її шедеври є найбільш публікованими після Біблії та творів Шекспіра.







Немає коментарів:

Дописати коментар